שלום לכולם,

שמחה לשתף אתכם בפוסט הראשון שלי בבלוג. הפוסטים הראשונים לקוחים מסדרת פוסטים שפירסמתי בתור "יזם השבוע" בקבוצת נדל"ן בפייסבוק שעוסקת בהשקעות נדל"ן בארה"ב. תהנו 🙂


שמי ענת, נשואה לנועם (גם בחיים האישיים וגם בעסק הנדל"ני שלנו ), גרה בבנימינה ויש לנו 3 בנים וכלבה.

אז איך הכל התחיל אצלי ?

איכשהו החיים הובילו אותי לעשות תואר בהנדסת תוכנה. תהליך הבחירה היה כזה של ילדה בת 20 שלא ממש סגורה על מה היא רוצה לעשות בחיים שלה. אבל אין ספק שהתחברתי לתחום שבחרתי ואני חייבת להגיד , עם כל הצניעות, שאני גם טובה בו. עבדתי בחברות הייטק, הצלחתי (להגדרת ההצלחה שלי כמובן) , והייתי עסוקה בילדים המקסימים שלי. החיים שלי היו "רגילים" והייתי מאושרת.

קצת לפני גיל 40 משהו התחיל להיסדק, השיגרה התחילה להכביד ומצאתי את עצמי קמה בבוקר עם שאלות על מהות החיים כמו – זה הכל? ו – מה עכשיו ?

גרנו ביישוב קהילתי בצפון ,עבדתי במקום מסודר , קרוב לבית, משכורת לא רעה בכלל אבל הרגשתי מבפנים שבוער לי לקום ולהתפטר. היום אני יודעת שגם בער לי להיות עצמאית ולנהל את עצמי, למרות שכל השנים הייתי תמיד "חיילת טובה".

לאחר תקופה ארוכה כזו הגיעה ההזדמנות , נועם קיבל הצעת עבודה מחברת הייטק במרכז ומעבר דירה היה על הפרק , אני קפצתי על העגלה , התפטרתי והחלטתי שאני לוקחת את כל הכסף שחסכנו , הולכת ללמוד על נדל"ן , משקיעה , מגדילה את ההון שלנו וזו תהיה העבודה שלי .

למדתי בפסגות במשך שנה על יזמות נדל"ן (קורס שנועם מצא וחשב בהתחלה ללכת ללמוד בעצמו) . התחלתי לחפש הזדמנויות בכל מיני ערים בארץ , הנושא הלהיב אותי אבל השוק בישראל קירר אותי. הדרך התגלתה כארוכה בסדרי גודל ממה שחשבתי. בסוף השנה הבנתי שאני רוצה להשקיע בארה"ב כי שם יש לי יותר סיכוי להגיע ליעד והתחלתי להשקיע את הכסף דרך חברות יזמיות שפועלות בתחום בפרוייקטים של השבחה, ובמקביל רכשתי בית (בניה חדשה) באלבמה שאני מחזיקה אותו עד היום , ורכשתי דירה עם משכנתא בחיפה ששיפצתי והשכרתי.

חיפשתי משהו נוסף שיעזור לי להגיע ליעד והתחלתי ללמוד ולעבוד כעצמאית בתחום של אפילאציה ופרסום באינטרנט.

במקביל נרשמתי לתוכנית הליווי של אלון אולמן (גם לזה הגעתי דרך נועם שרצה גם הוא לעזוב את ההייטק וחיפש במקביל את השינוי שלו) שהייתה חוויה גדולה אבל לא גרמה לי להבין איך אני עושה נדל"ן. במהלך השנה הזו הבנתי שהאפילאציה זה ממש לא בשבילי ואחרי שנה של השקעה כספית והשקעה של הזמן שלי , הפסקתי. לעומת זאת כן התחברתי לעוד אהבות שלי וגיליתי את התחום של יזמות עסקית חברתית. כשנגמרה תוכנית הליווי של אלון אולמן התקבלתי לתוכנית ליווי אחרת שהייתה החוויה של חיי. 12 יזמים (כולל אותי) שמקימים 4 עסקים חברתיים ביחד במשך שנה , עסקים שרואים לנגד עיניהם מצד אחד צורך חברתי או סביבתי שצריך לטפל בו ומצד שני צריכים להיות רווחיים ולא להתבסס על תרומות כמו עמותות.

במסגרת התוכנית חברתי ליזם עסקי חברתי בכיר שהציע לי ולעוד שותף מהתוכנית להקים מחדש פרוייקט שעמד בפני סגירה – אתר היכרויות לאנשים עם מוגבלות (שהוקם 10 שנים לפני כן על ידי יזמת בעלת מוגבלות מתוך הצורך האישי שלה בדבר כזה). זו הייתה שנה מדהימה ומרגשת. הכרתי אנשים בכירים בעמותות וארגונים , למדתי על יזמות, שיתופי פעולה , מו"מ, שיווק , מכירות , הסכמים , תוכנית עסקית ועוד ועוד ובעיקר הקמתי אתר מדהים שהפעילות שלו הורחבה וקיימת עד היום , אתר להיכרויות ופעילויות פנאי לאנשים עם מוגבלות, "Loveדווקא".

הרבה עמותות נעזרות ומפנות לאתר הזה , הרבה שיתופי פעולה נרקמו פה, והיום מנהל האתר הוא אדם שמשותק בכל גופו שממשיך לתפעל אותו . יצרתי משהו מדהים – אבל כסף לא היה. עמדתי בפני צומת דרכים והבנתי שאני חייבת לחזור להייטק. זו הייתה אחת מנקודות המשבר הגדולות. מצאתי עבודה בסטארטאפ יחסית מהר ובמקביל המשכתי לראות איך אני יכולה לצאת מהמעגל הזה. ניסיתי שיווק רשתי , שוב השקעה של כמעט שנה והבנתי שזה ממש לא בשבילי.

ואז הגיע שוב נועם עם הצעה על השולחן. "פרוג'קט איקס". הלכנו לערב חשיפה והבנו שאם אנחנו במילא משקיעים בארה"ב אז למה לא לקחת את זה שלב אחד קדימה ולעשות את זה בעצמנו ולא דרך חברות אחרות.

נרשמנו עוד באותו ערב (זה היה לפני כארבע שנים) ואין ספק שזו הייתה נקודת מפנה בחיים שלנו.

קיבלנו את הסביבה שהיינו צריכים כדי לפרוץ קדימה ( כולל מלווה צמוד מדהים וקשרים מעולים שנשארו לי עד היום ) , התחלנו לעבוד באטלנטה , הקמנו צוות ואחרי הרבה עבודה קשה רכשנו 3 בתים ששיפצנו ומכרנו . בסוף השנה הראשונה שלנו בעסק הגיעה אלינו הזדמנות לרכישת 14 מגרשים לבניה חדשה וזה מה שהביא אותנו לתחום של הבניה החדשה. התחלנו להרחיב את הפעילות שלנו ולעבוד עם משקיעים, להקים עוד צוותים , למדנו המון בדרך ועשינו הרבה מאוד פרוייקטים של השבחות או בניה חדשה , חלקם עם ההון שלנו וחלקם עם קבוצות של משקיעים.

לפני כשנתיים נועם עזב את ההיטק ועבר לעבוד בעסק במשרה מלאה, ואני עובדת היום בעיקר בעסק ובנוסף ממשיכה לעבוד בתחום התוכנה אבל בהיקף מאוד קטן כפרילנסרית עצמאית ונהנית מזה מאוד.

זהו, זה היה פוסט ארוך ומסכם על הדרך שעשיתי משכירה בהייטק לעצמאית עם עסק נדל"ני. אם שרדתם עד לכאן , תודה על ההשקעה ונתראה בפוסט הבא.